Torgus, Jüripäeval 2014. a. sätime "...et need peerud kahel otsal..."
TuleVAeg blogi on tehtud seoses TuleVAeg mõttetalguga, mis peeti Sõrve poolsaare tipus asuvas Torgu vallas 25. kuni 27. aprillil 2014. aastal. Peateema - Eesti keele ja kultuuri ning rahva (maarahva) ja riigi tulevikuväljavaated.
Ürituse toimumis intensiivsete mõttetalgute meetodil, talgujuht oli Ruuta Ruttas-Küttim. Talgu kokkukutsumise kirja saab lugeda siit (link) ,kutseteksti koostas algatusgrupi nimel Kaupo Vipp raamatu "Globaalpohmelus" koostaja Torgu Kuningriigi vardja.
Viimased aktuaalsed materjalid selles blogis on pandud välja pärast mõttetalgut.
Saturday, May 3, 2014
Madala kulutasemega maja teemast Linnalaboris
Tiidu poolt arendatava väikse kuluga maja ehitamise teemaga läheb hästi kokku LINNALABORI VAHETULEMUSES rubriik Uus tööstusrevolutsioon (versioon 2): Tee Ise ja tootja+tarbija (Do-It-Yourself & prosumerism)
Mul jäi Tiidu materjale uurides kaks pisiküsimust. 1. Ühes dokumendis soovitatakse saun jätta majast välja, et vanasti oli ka nii. Kas mingi muu loogiline põhjendus ka? 2. Elektrijuhtmestik soovitatakse valada betooni? Kas betoneerida kinni või siis panna kõrid või kanalid betoonis juhtmete jaoks?
Sauna saab kaasaegse tehnoloogia alusel isoleerida nii, et see ei mõjutaks kahjulikul määral hoone kliimat - niiskusrezhiime. Vanasti võis olla sauna elamust kaugemale ehitamisel ka tuleohutuslik tähendus. Keskendu planeerinule ja mõtle, kuhu võiks sauna paigutada? Pesuruumi asemele? Vist läheb kitsaks? Tähtis on projekteerida nii, et oleks võimalikult vähem abipinda - vahepinda, vaheruume, nagu esikud, koridorid. Juhtmestik paigutatakse loomulikult plastkõridesse. Ehkki mulle tundub, et ei juhtuks ka midagi, kui otse betooni sisse valataks. Tore oleks nuputada, kuidas kogu töö võimalikult lihtsaks arendada, kahjustamata kvaliteeti. Kena, et keegi vähemasti veidi huvi tunneb. Olin laupäeva õhtul ärritunud ja ei tulnud pähe kutsuda huvilised pooleks tunniks projektori ümber, et neid materjale koos vaadata ja argumente või vastuargumente otsida.
http://kuressaare.planet.ee/1lihtnemaja/Lihtnemaja1.pdf
ReplyDeletehttp://kuressaare.planet.ee/1lihtnemaja/01majaprojekt.png
http://kuressaare.planet.ee/1lihtnemaja/meiemaa1.rtf
http://kuressaare.planet.ee/1lihtnemaja/Aripaev-veebr-2014-ideekonkurss.rtf
Mul jäi Tiidu materjale uurides kaks pisiküsimust.
ReplyDelete1. Ühes dokumendis soovitatakse saun jätta majast välja, et vanasti oli ka nii. Kas mingi muu loogiline põhjendus ka?
2. Elektrijuhtmestik soovitatakse valada betooni? Kas betoneerida kinni või siis panna kõrid või kanalid betoonis juhtmete jaoks?
Sauna saab kaasaegse tehnoloogia alusel isoleerida nii, et see ei mõjutaks kahjulikul määral hoone kliimat - niiskusrezhiime. Vanasti võis olla sauna elamust kaugemale ehitamisel ka tuleohutuslik tähendus. Keskendu planeerinule ja mõtle, kuhu võiks sauna paigutada? Pesuruumi asemele? Vist läheb kitsaks? Tähtis on projekteerida nii, et oleks võimalikult vähem abipinda - vahepinda, vaheruume, nagu esikud, koridorid.
ReplyDeleteJuhtmestik paigutatakse loomulikult plastkõridesse. Ehkki mulle tundub, et ei juhtuks ka midagi, kui otse betooni sisse valataks. Tore oleks nuputada, kuidas kogu töö võimalikult lihtsaks arendada, kahjustamata kvaliteeti.
Kena, et keegi vähemasti veidi huvi tunneb. Olin laupäeva õhtul ärritunud ja ei tulnud pähe kutsuda huvilised pooleks tunniks projektori ümber, et neid materjale koos vaadata ja argumente või vastuargumente otsida.